• KOÇ
 • BOĞA
 • İKZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK

Akdeniz TV’ye Konuk Olan Başkan Üras GATAB’ın Projelerini Anlattı

Akdeniz TV’ye Konuk Olan Başkan Üras GATAB’ın Projelerini Anlattı Akdeniz TV’de yayınlanan ‘Gün Bugün’ programının konuğu Yusuf Üras oldu. Ekranlardan GATAB’ın Kemer ve bölgesi için son derece önemli bir kurum olduğunu anlatan Üras; eğitimden altyapıya, çevreden turizm tanıtıma kadar gerçekleştirdikleri projeleri iki saat boyunca Antalyalılarla paylaştı. Üras, ayrıca son günlerde GATAB’la ilgili çıkan iddialara da ekranlardan cevap verdi.
Bu Haber 05.04.2013 10:05:55 Yayynlandı

 

 
Akdeniz TV’de Arzu Özer Yıldız’ın sunuculuğunu üstlendiği ve hafta içi her sabah 10.00-12.00 saatleri arasında yayın yapan ‘Gün Bugün’ programına konuk olan Başkan Üras, GATAB’ın hizmet ve projelerini anlattı. Başkan Üras canlı yayınlanan programda özellikle Kemer’de gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk çalışmalarını anlattı. GATAB’ın Kemer Bölgesi’ndeki okullara yönelik hizmetlerini ve yapmayı planladığı projelerini izleyenlerle paylaşan Başkan Üras, özellikle son dönemde GATAB hakkında yapılan asılsız iddialara da yanıt verdi.
 
Üras Siyasetçi Dersi Verdi… Canlı yayınlanan programda siyasetin nasıl yapılması gerektiği ve bir siyasetçinin nasıl olması üzerine görüşlerini belirten Başkan Üras, “Siyasetçiler yalan söyler diye düşünülüyor ve onlara güvensizlik oluşuyor. Ama yalan söylemeyenler de var ve onlar seviliyor. Yerine getiremeyeceğimiz hiçbir söz vermedik söylediklerimizi de yerine getirdik. Siyasette samimi ve güvenilir olduk. 25 yıldır siyasetin içinde ne ben vatandaşlarımızı yolda bıraktım ne de onlar beni yolda bıraktı. Biz iki şeyden vazgeçmedik bir sevenlerimizden bir de sevdiklerimizden vazgeçmedik.”
 
GATAB’ın Alacakları Söylenmiyor… GATAB’ın TEDAŞ’a borcu olduğunu ve kasasının boşaltıldığı yönünde yapılan asılsız haberlere yanıt veren Üras, her platformda olduğu gibi yine kavga değil hizmet peşinde olduğunu yineledi. GATAB’ın çalışan ve hizmet üreten bir kurum olarak bazı çevrelerce taşlanmaya çalışıldığının altını çizen Üras, şunları söyledi: “Meyve veren ağaç taşlanır misali bizler hizmet üretmek ve projelerimizi gerçekleştirmek için görev başındayız. Her çalışan ve hizmet eden kurumun vereceği de vardır alacağı da. Bizim alacağımız da var. Benim borcumdan fazla alacağım var. Bazı arkadaşlar borcumuzu söylüyor, alacağımızı söylemiyor. Yapılandırmadan bahsetmiyor. Çıkan Torba Yasası sonrası alacağımız olan kurumlar bize olan borçlarını yapılandırdı ben de aynı şekilde borcumu yapılandırdım. Ama ısrarla yapılandırdığım borç anlatılırken, alacaklarımızdan bahsedilmiyor. Bu tür söylemlerin altında GATAB’ı yıpratmak yatıyor, ama bunlara Kemerliler itibar etmiyor, çünkü biz çalışıyoruz hizmet üretiyoruz. ”
 
GATAB’ı Kapattırmam Kemer’i Öksüz Bırakmam… Yine son dönemde özellikle yerel basında yeralan GATAB’ın kapatılacağı yönündeki söylemleri de açıklığa kavuşturan Üras, şöyle devam etti: “Kemer ve bölgesi için son derece önemli olan GATAB hizmet üreten, çalışan bir kurum. Bugün Kemer halkı içersinde soralım en memnun oldukları kurum, en sevdikleri kurum GATAB’dır. Kemer halkı bizi GATAB’ı hiçbir zaman itmeyecektir, bırakmayacaktır. Bundandır ki bazı çevrelerce GATAB’ın kapatılmasını destekleyen yönde söylemler ve haberler yer almıştır. Ancak gücünü halktan alan böylesi önemli bir kurum asla kapatılmaz, buna izin vermeyeceğiz.”
 
En Ucuz Suyu GATAB Sağlıyor… Turizm bölgeleri, içinde en ucuz suyu sağlayan kurumun GATAB olduğunu açıklayan Üras, şöyle konuştu: “Bugün Kemerli en ucuz suyu kullanıyor. Üstelik vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda Meclisimizce aldığımız kararla ‘Sayaç Okuma Bedeli’ni de kaldırdık. Biz vatandaşımızın ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz, çalışıyoruz. Yani laf değil somut projelerle Kemerlilerin karşısına çıkıyoruz.”
 
GATAB’ın Sosyal Projeleri ve Turizm Çalışmaları da Konuşuldu… Canlı yayında Üras, GATAB’ın son dönemde okullarda gerçekleştirdiği çalışmalarını aktardı. Başkan Üras, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GATAB arasında imzalanan ‘Okullar Hayat Olsun’ işbirliği protokolüyle bölge okullarına verilen hizmetleri anlattı. GATAB’ın Kemer’in turizm tanıtımı için gittiği yurtdışı fuarları ve bu fuarlarda turistlere verdiği karikatürize harita da programda konu oldu. Turistlerin karikatürize haritaya büyük ilgi gösterdiğini anlatan Başkan Üras, yayın sırasında program sunucu Arzu Özer ile haritayı açarak Akdeniz TV izleyicilerine de haritayı gösterdi.
 
Öğrencilere İnteraktif İnsan Maketi ART Ekranlarında… Okullara son olarak ‘İnteraktif İnsan Maketi’ dağıttıklarını da söyleyen Üras, “Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerine katkı sağlamak, onların başarılarını artırmak, ilerde meslek seçimlerinde ve faydalı birer birey olmalarında rol alabilirsek ne mutlu bize. Bu ve benzer projelerimizle çocuklarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz. Kemer’in geleceği olan çocuklarımıza derslerinde fayda sağlayacak bir eğitim setini GATAB olarak kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugün burada şahit olduğum bu mutluluk resmi çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, velilerimizin yüzlerindeki tebessümü artırmaya dönük hizmet şevkimizi daha da artırdı” dedi.
 
Kemerliler Memnuniyetlerini Paylaştı… Telefonla programa bağlanan Kemerli vatandaşlar, Başkan Yusuf Üras’a çalışmaları için teşekkür ettiler. Başkan Üras,  ayrıca programda günün aşçısı oldu ve günün yemeğinin pişmesine yardım etti. Rölyef baskısına da el atan Üras, yemekten sanata tüm hünerlerini sergiledi.    
 


Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Ekle