• KOÇ
 • BOĞA
 • İKZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK

Büyükşehir maaşları kendisi yatıracak

Büyükşehir maaşları kendisi yatıracak ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, taşeron işçilerin maaş isyanını dindirmek için harekete geçti.
Bu Haber 18.09.2013 18:41:54 Yayynlandı

 
 Belediye taşeron çalışan firmalardan, işçi maaşlarının belediye tarafından yatırılması için izin istedi. Belediyenin istediği izin firmalar tarafından verilirken, Büyükşehir işçi maaşlarının ödenmesi konusunda tüm sorumluluğu üstüne aldı.
 
Büyükşehir Belediyesi 2012 yılı sonu rakamlarıyla, her ay maaşları düzenli yatan 680'i memur bin 479 personel ile Park ve Bahçeler başta olmak üzere sosyal hizmetlerden ulaşıma, güvenliğe kadar 3 bin 453 taşeron işçi çalıştırıyor. Pazartesi günü Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü Gürsu şantiyesinde 650 işçinin 76 gündür maaş alamadıkları gerekçesiyle başlayan eylem, aynı gün diğer birimlerede sıçradı ve Büyükşehir Belediyesi önüne kadar ulaştı.
 
Büyükşehir Belediyesi, taşeron işçilerin maaş isyanı üzerine firmalarla toplantı yaptı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, şirketlerden işçi maaşlarının Büyükşehir Belediyesi'nce yatırılması için muvafakat istedi. Yani Büyükşehir Belediyesi, taşeron olarak çalışan firmalara 'Önce işçinin maaşı bizim tarafımızdan yatırılacak, kalan parada sizin hak ediş ödemeniz olacak' önerisini götürdü. Firmalar bu teklifi kabul etti.
 
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, belediyenin kullanmadığı önemli bir kredi limiti bulunduğunu belirterek, "Birkaç gün içinde bu kredinin sonuçlanmasını bekliyoruz. Şirketlerin bu muvafakatlarının tamamlanmasıyla birlikte maaşları işçilerini hesabına direk yatıracağız" diye konuştu.
 
DHA


Yorumlar
 
ayşe - 22.11.2013  06:29:12
belediye hani hesaplara kendi yatıracaktı yalan herşey şirketlere 1 aylık maaş yatırıp işçinin sesini kesmeye çalışıyor

Vatandaş - 20.09.2013  10:38:09
Sayın Turan şu durumda bile akaydını destekliyorsunuz :D ama siz merak etmeyin bunlar daha çoook işçi borcu yüzünden haber olurlar sende garip garip bekliyorsun seçimi akaydın alacak diye.. Rüyanda görürsün Hüseyin TURAN :D

Hüseyin TURAN huseyinturan07@hotmail.com - 19.09.2013  11:28:44
Sevgili Ahmet Tekke Bey;

Ben yaptığım iş dolayısı ile Baki Gurup mağduruyum.
Liman da yaptığımız iş ve hizmetin bedelini Baki Guruptan alamadık. Ama o hak edişlerini Belediyeden aldı.

Bu açıdan yaklaştım...

Bir de değişim şart diyerek Menderes Türeli işaret etmeniz çok garibime gitti.
Onu zaten geçen seçimde değiştirmiştik...


AHMET TEKKE - 19.09.2013  11:06:09
HÜSEYİN BEY BELEDİYE TAŞAORON FİRMALARA PARA ÖDEMİYOR.ÖDESE ŞARTNAMEDE VAR 5 GÜN İÇERİSİNDE ŞİRKETLER ÖDEMEK ZORUNDA.
HOCA GEÇENLERDE AÇIKLAMA YAPTI 22 TRİLYONLUK GÜRSUDAKİ DEPOLARA MALZEME YIĞDIĞINI VE 10 SENELİK MALZEME ALDIĞINI SÖYLEDİ.GÜRSUDA BURADAN ALANYAYA ÇİFT YÖNLÜ YETECEK KALDIRIM TAŞI YIĞINI VAR.6 AYDA NEREYE DÖŞEYECEK.BURADAN KARSA YETECEK BORU ALMIŞ NEREYE DÖŞEYECEKPARASI ÖDENMEMİŞ DİKİLMEMİŞ TERK EDİLMİŞ BİNLERCE AĞAÇ VAR.ANLAYACAĞINIZ YANDAŞ BESLENDİ.SEÇİME PARA TOPLANDI.10 SENELİK DEĞİL 5 SENELİK ALSAYDIDA 40 DERECEDE ASFALTI SÜPÜRENLERİN PARASINI ÖDESEYDİ.BU FIRSAT CHP MLV SAPANIN ELİNE GEÇSE HERGÜN GÜRSUDA BASIN TOPLANTISI YAPAR AKP LİLERİ BELEDİYEYE SOKMAZDI.NEREDE AKP TEŞKİLATLARI KENDİNDEN BAŞKA BİRSEY DÜŞÜNMEYEN MECLİS ÜYELERİ..DEĞİŞİİM ŞART MENDERES BAŞKAN .

Sinsinati - 19.09.2013  10:22:39
Seçim yaklaşıyor tabi.
Birşeyler yapılmalıydı. 2009 dan bu yana, 4 sene neyi beklediniz efendiler?
Hem krediden bahsediyorlar.
2 yandaşınızı es geçip işçinin parasını verseydiniz ya... Elitlere yaranmak için bir ton festivale para yatırmayı biliyorsunuz. Unutmayın antalyanın tamamı elit değil. Sıradan vatandaşlar ağırlıkta Mhp ne kadar yandaşınız olursa olsun. Bedelini ödeyeceksiniz bu yönetim biçiminizin.

Hüseyin TURAN huseyinturan07@hotmail.com - 19.09.2013  09:51:43
Sayın Büyükşehir Yetkilileri;
İşte duymak istediğimiz bu.
Ben biliyorum ki sizler taahhüt ettiğiniz tüm borçları ödüyorsunuz ancak iş verdiğiniz müteahhitler bunu istismar ederek işçilerine bunu ödemiyorlar.
Bu Yat Limanında da böyle olmuş ve Baki Grup aldığı hak edişleri alt tedarikçilere ödememişti.

Önlem alın ve bir daha işçi borcu yüzünden haber olmayın lütfen...
hmc - 18.09.2013  22:51:34
Asat taşeronları olarak bizde maaşlarımızın direk hesaba yatmasını istiyoruz.

Yorum Ekle