• KOÇ
 • BOĞA
 • İKZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK

Kepez Devlet Hastanesi ihaleye çıkıyor

Kepez Devlet Hastanesi ihaleye çıkıyor Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, bazı kesimlerin “yapılmayacağını” iddia ettiği 300 yataklı Kepez Devlet Hastanesi’nin inşaat işinin ihalesinin 31 Ekim’de gerçekleştirileceğini açıkladı.
Bu Haber 28.09.2013 13:28:44 Yayynlandı

 
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Ak Parti Antalya milletvekillerinin ve parti teşkilatlarının ilçeye kazandırılması için büyük gayret gösterdiği 300 yataklı devlet hastanesinin yapımı nihayet ihaleye çıkıyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) internet sayfasında, hastanenin yapım işinin ihale edileceğini duyurdu.
 
Tütüncü yatırım programına aldırmıştı
Bilindiği üzere Başkan Tütüncü, 2011’de dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşme sonrasında Sütçüler bölgesinde içerisinde karkas halinde semt polikliniğinin olduğu 52 dönümlük araziye, 300 yataklı hastane yapılmasını bakanlığın yatırım programına alınmıştı.  Proje ihalesi yapılan hastanenin yapımı ise hukuki sıkıntılar nedeniyle gecikmişti. Gecikme sonrası hem Başkan Tütüncü hem de Ak Parti Milletvekilleri konunun takipçisi olmuş ve hastanenin yapılacağının ısrarla altını çizmişlerdi. Hukuki sıkıntıların çözülmesinden sonra Kepez, yıllardır beklediği hastanesine kavuşuyor.
 
İhale 31 Ekim’de saat 14.00’de
Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı’nın, Gazi Mahallesi’ndeki Osman Gazi Semt Konağı’nda düzenlediği ve bölgedeki vatandaşların, Habibler, Sütçüler, Baraj ve Hüsnü Karakaş mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda Kepezlilere hastane müjdesi verdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş, Aydın Açan ile ilçe yönetim, kadın ve gençlik kolları üyelerinin yer aldığı toplantıda bir konuşma yapan Samani, TOKİ’nin, 300 yataklı devlet hastanesinin inşaat işinin ihalesini, 31 Ekim’de saat 14.00’de yapacağını duyurdu.
 
Ak Parti hizmet geciktirmez
Muhalefet partilerinin temsilcilerinin, Kepez’de bir bardak suda fırtına kopardıklarını belirten Hüseyin Samani, konuşmasının devamında şunları söyledi: “muhalefet partilerinin temsilcileri, Büyükşehir meclisinde ve Kepez Belediye Meclisi’nde, hastaneyi yapmayacaklar, Ak Parti, hastane alanını birilerine peşkeş çekecek,  hastanenin ödeneğini başka bir yer verecekler, iddiasında bulunmuşlardı. Ak Parti’nin suçlanacağı en son mesele bir yere hizmet etmeyi geciktirmesidir. TOKİ ile yaşanan bazı hukuki sıkıntılardan dolayı hastanenin yapımı gecikti. Bu sorunlar çözüldü. TOKİ, 300 yataklı hastanenin inşaatı ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesini 31 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de gerçekleştirecek. Bundan sonra bir gecikme olmayacak. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından hastanenin temelini atacağız. Bu bölgedeki insanların beklediği bir müjdeydi. Belediye başkanımız, ilçe başkanımız da bu
konuda en az 10 kez Ankara’ya gelmişlerdir. Kendilerine teşekkür ederim. Kepez’e, 300 yataklı, yatak kapasitesi artırılabilen büyük bir hastane inşa ediliyor. Hayırlı olsun.”
 
Bölge ticaret merkezi olacak
Milletvekili Samani, kendisinin, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Menderes Türel’in, Mevlüt Çavuşoğlu’nun, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’nün, Antalya Milletvekilleri Sadık Badak’ın, Gökçen Özdoğan Enç, Başkan Hakan Tütüncü’nün, İl Başkanı Mustafa Köse’nin ve İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın gayretleriyle, hastanenin Kepez’e kazandırıldığının altını çizdi.
Daha sonra söz alan Başkan Tütüncü de Kepezlilere verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  Hastanenin Kepez’e hayırlı olmasını dileyen Tütüncü,” 300 yataklı devlet hastanesi yatırımı ile Sütçüler bölgesi farklı bir ticaret merkezi olacak.“ dedi.
 
Tütüncü teşekkür etti
Tütüncü, hastaneyi Kepez’e kazandırdıkları için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’e, Ak Parti Antalya milletvekillerine, İl Başkanı Mustafa Köse’ye teşekkür etti.
Başkan Tütüncü, inşa edilecek olan hastanenin çevresindeki kapalı olan imarlı yolları ulaşıma açtıklarını da sözlerine ekledi.


Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Ekle