• KOÇ
 • BOĞA
 • İKZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK

MHP 2014 BAŞKAN ADAYLARI

MHP 2014 BAŞKAN ADAYLARI MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Mahalli İdareler Seçimi Aday Takdim Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli konuşmasında hükümete sert eleştirilerde bulundu. Eski milli futbolcu Saffet Sancaklı MHP'nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.
Bu Haber 29.09.2013 17:59:55 Yayynlandı

 

Bahçeli konuşmasında şunları söyledi:

Başbakan Erdoğan, çarkıfelek gibi dönmüş ve gel gitleriyle huzurumuzu gölgelemiştir. Bugün şiddetin revaçta olduğunu açıkça göreceksiniz. Sosyal barış, iletişim, uzlaşma ve diyalog kopma noktasındadır. Sanat sancılıdır, spor dağınıktır, sağlık iflas etmiştir. Sokaklar, haneler, statlar, çarşılar, hayatın her alanı şiddetin pençesindedir.

Suç teşekkülleri, çeteler, terörist unsurlar rahata ulaşmıştır. Türkiye çocukların kızların kadınların sokak ortasında katledildiği bir ülke haline gelmiştir. Türkiye arsa, tarla, arazi meselelerinden dolayı insanların birbirini öldürdüğü bir ülkeye dönüşmüştür. Parçalanan aileler, boşanan çiftler, diken üstündeki ekonomik sistem hepimize alarm vermektedir.

Türkiye iyi yönetilmemektedir. Gençlerimiz hakarete uğramaktadır. Eğitim ve öğretim hayatı çürümek üzeredir. Çatışmak, boğuşmak, çekişmek neredeyse salgın haline gelmiştir.

Ne kadar ilkellik varsa iktidarın kanatları altındadır. Bingöl M tipi cezaevinden tünel kazarak kaçan, arkasından elle konulmuş gibi bulunan PKK'lılar, iktidarın psikolojik operasyonunun bir parçasıdır. Şuna bakınız ki teröristler her yerde devlete açık açık kafa tutarken, kimseler görmemiştir.

‘BU, FİLMLERDE BİLE OLMAZ’

Ama ne hikmetse cezaevinden firar edenler bir kaç güç içinde kıskıvrak yakalanabilmişlerdir. Bu filmlerde bile olmayacak bir hadisedir. Başbakan Erdoğan Türk milletinin aklıyla alay mı etmektedir?

İşkence baskı kaba kuvvet AKP takviyeli palalılar, hak arayanların ensesindedir. Başbakan ise çapulcu peşindedir. Gezi Parkı üzerine kurduğu komployu sürdürmenin arayışındadır.

Türkiye'yi kafasında bölen birisi Başbakan'dır. Muhalif duruşa sahip kim varsa savaş açan birisi Başbakan'dır. Ayrımcılığı güçlendiren, bizden sizden çetelesi tutan birisi ne yazık ki Başbakanlık makamındadır.

Riyakarlığın bu kadar prim yaptığı başka bir dönem oluşmuş mudur? Hainliğin kutsandığı, milli ve manevi değerlere bu kadar sövüldüğü başka bir dönem yaşanmış mıdır?

İnanınız saymakla bitiremeyiz. Başbakan Erdoğan, hırs bir toplumu çürütür derken doğru bir yere değinmiştir. Hırs, kendini beğenmişlikle birleştiğinde siyasetçiyi de çöküşe götürecektir. Kendisini bekleyen son da budur. Elbette bu olacaktır.

Ne üzücüdür ki önümüzdeki tehlike çok büyüktür. Karşımızdaki birinci tehlike güvenlik tehditleridir.

Artık kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. İkinci tehlike milletimizi bölmeye doğru götüren cepheleşmedir. İç ve dış tahrikler artmıştır. Kimlikler kaşınarak gerilim ortamı körüklenmiştir. İç huzur kardeşlik hasar almıştır.

Tehlikelerden üçüncüsü siyasi çözülmedir. Ahlaki çürüme devlet ve toplum hayatımızı kapsamıştır. Türkiye kanunsuzluklar ülkesi olmuştur. Devlete ve adalete olan güven temelden zedelenmiştir. siyaset kurumu kirlenmiştir.

Dördüncü tehlike ekonomik krizdir. İşsizlik iflaslar işten çıkarmalar yoksulluk yolsuzluk artmıştır. Emeklimiz işçimiz memurumuz köylümüz çiftçimiz esnafımız çaresizdir. Gelir dağılımındaki uçurum 8 kata çıkmıştır.

Beşinci tehlike ise Türkiye'nin bekasını tehdit eden küresel gelişmeler ve hükümetin uluslararası teslimiyetidir. Türk düşmanları, insanlık kasapları AKP'nin arkasında sıraya girmiştir. Milletimizden intikam almak isteyenlerin tamamı Başbakan'ın arkasında kuyruğa dizilmiştir. Başbakan BOP'a varlığını bağlamıştır. Etrafımız neredeyse ablukaya alınmıştır. Suriye'den Mısır'a Irak'tan Lübnan'a AKP'nin foyası ortaya çıkmıştır.

"BAŞBAKAN CEHENNEM ATEŞİNE ODUN TAŞIYOR"

Başbakan adeta cehennem ateşine odun taşımaktadır.Yarın saat 11’de açıklayacağı demokrasi paketinin PKK’ya verilecek tavizlerde yeni bir eşik olacağı şimdiden bellidir. Başbakan pakette sürprizlerin olduğunu ve herkesi kapsayacağını iddia etmiştir.
Yarın her şey netleşecek tüm gerçekler Başbakan’ın ağzından kamuoyuna yansıyacaktır.

PKK’nın saldırılara yeniden başlama tehditleri işe yaramış Başbakan’ın gözünü korkutmuştur.
PKK bastırdıkça Başbakan erzak paketi gibi demokratikleşme paketi hazırlamaya can havliyle koyulmuştur.
Demokrasiyi pakete sığdırmak nasıl bir siyasi anlayışın harcıdır.

"DEMOKRASİ PAKETİ NEDEN SIR GİBİ SAKLANDI"

Kimseye sırmadan İmralı ve Kandil’den başkasına danışmadan demokrasi paketi hazırlama nasıl bir küflenmiş siyasi anlayışın eseridir.
Bu demokrasi paketi maden her yaraya merhem oluyor da neden sır gibi saklanmıştır.
Acaba bu paketle ilgili AKP milletvekillerinin kaçı bilgilendirilmiştir.
AKP’nin demokrasi paketi bölünme çekidir yeni bir ihanet reçetesidir.

Her şey İmralı canisinin 15 ağustos 2009 tarihli yol haritasına göre ilerlemektedir. PKK’ya sus payı verenler bu vebalin altından kalkamayacaklardır. PKK anadilde eğitim, bazı yerlerin isminin değişmesini, alfabeye yeni harf, seçim barajının düşürülmesini, andımızın kaldırılmasını, istiyor AKP bunu verecek midir?

"SAYIN ARINÇ SORARIM SANA..."

Başbakan soruyorum sana, İmralı canisinin serbest kalması için verilmiş bir sözün, PKK’yı siyasete taşımak için imzaladığın senedin mi var? Bu paket serisi ne ilk ne de son olacaktır. Eğer yarınki açıklamada PKK ve bölücü çevrelerin istekleri gözetilmezse soracak bir şeyimiz yoktur. Ama aksi olursa sayın Arınç sorarım sana gerçek densizi itiraf edecek cesareti gösterebilecek misin.

PKK’yla müzakere ediliyor dediğimizde Başbakan sinir küpüne dönmüştü. Ama zaman her sefer olduğu gibi biz haklı çıkardı. Şimdi de densizin kim olduğunu densizlik rekabetinde kimin açık ara ipi göğüsleyeceğini söz konusu başbakan yardımcısı görecek ve gizli gizli “ben ne yaptım” diye ağlayacaktır. Sayın başbakan sana sesleniyorum boşuna uğraşma boş yere uğraşma boş boş konuşma…
Başaramayacaksın, yapamayacaksın ve sonunda da adaletten yakanı kurtaramayacaksın.

"İSLAM ADINA CİNAYET İŞLEYEN ŞEYTANIN HİZMETKARIDIR"

İslam adına cinayet işleyen olsa olsa yabancıların piyonu ve şeytanın hizmetkarıdır. Terörizm bir şiddet ideolojisidir ve hangi mazeretten kaynaklandığı önemsizdir. Kenya’da AVM baskını yapan Pakistan’da bir kiliseye saldıran El Kaide ve Taliban unsurlarının İslam’ın kötü göstermek üzere görevlendirildikleri ortadadır. El kaide teröristlerinin AKP’nin yardımları sayesinde ülkemiz sınırlarında mevzi kazandıkları iyice güçlendikleri ortadadır.

“KENYA’DA ÖLDÜRÜLEN ELİF BAŞBAKAN’IN DİKKATİNİ ÇEKMEDİ”

Kenya’da ölenler arasında bir Türk kadınını da bulunması hepimizi derinden etkilemiştir.
8 aylık hamileyken teröristlerin ateşiyle can veren Elif yavuz adlı kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Herhalde Elif Başbakan’ın dikkatini Mısırlı Esma kadar çekememiştir. Esma için ağlayan başbakan Elif’i aklına getirememiştir. Bu bile Başbakan’ın kimler için nerde durduğunu ele vermiştir.

Manşetlerde bizi görmezden gelenlere inat işte biz buradayız.

Eski ülkücü sıfatıyla fitne ve fesat yayarak MHP’nin başarısızlığa uğraması için el ovuşturan, internet köşelerinden zehir saçan kim olursa olsun affetmeyeceğimizi herkes iyi bilmelidir.

Artı yeter şimdi söz senin Türkiyem…

Adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum..

İŞTE MHP’NİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANA ADAYLARI

Adana - Ceyhan belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

Ankara - Öğretim üyesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya

Antalya – Kemal Çelik

Aydın – Ali Uzunırmak

Balıkesir – İsmail Ok

Kocaeli - Saffet Sancaklı

Mersin – Burhanettin Kocamaz

Ordu – Cemal Enginyurt

Trabzon - Cengiz Ergun

İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Aksaray – Lütfü Karabatak

Bartın – Cemal Akın

Bayburt – İdris Aydın

Burdur – Nadir Özcan

Çankırı – Hakkı Yalçın

Giresun – Orhan Erzurum

Gümüşhane – Mustafa Canlı

Isparta - Yusuf Ziya Günaydın

Kırklareli – Derya Bulut

Kilis – Hasan Mısırlıgil

Kütahya – Alim Işık

Osmaniye – Kadir Kara

 

 ANTALYA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Akseki : Alim Durna

 Elmalı  :  Hüseyin Altınraş

Finike :  Kaan Osman Sarıoğlu

Kemer  : Mustafa Gül

Korkuteli : Hasan Gökçe

Gazipaşa  Ali tarık Tepe

Manavgat : Raşit Doğan Enhos

Serik : Mehmet habalı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kAYNAK : www.hurriyet.com.tr

 


Yorumlar
 
yanlis bilgi - 02.10.2013  14:18:55
Durmus ali arslanin dogum yeri aksudur ve hakkinda devam eden sorusturma da aksu halkinin gelecegi icin yaptigi siyaset nedeniyledir. 657 sayili yasadaki siyaset yapma yasagini cignemistir. Eger akpden aday adayi olsaydi ust makamlara atanirdi ama o sorusturma pahasina davasini tercih etmistir ve korkusuzca akp iktidarina meydan okumustur...

:))))) - 01.10.2013  07:51:46
BİRİSİ ANKARALI BİRİSİ AKP Lİ SİZCE HANGİSİ OLSUN ANGARALI DA OLSA KÖTEKLİ AZDA OLSA HONAMLI ÖTEKİ AKSU LU AMAAAA AKP Lİ YA İŞİNİZE BAKIN ANGARALI OTURUR DA AKP Lİ YERİNDE OTURURMU BİLEMEM YOKSAM 2 İSA VAKASI OLUR HUHAAAAA

Demekki - 30.09.2013  16:37:51
Bu adaylarla Mhpnin sonu belli malesef.Kemal Çelik tekrar aday. O zaman Osman Başkana Yazık oldu.Büyükşehiri alamazsam tası tarağı toplar giderim demişti. Martta başkanlığı bitti desenize.... Bu kadarda uğraşmıştı. Adaylar harbiden Başbakana şapka çıkarır....

SORUSTURMALAR - 30.09.2013  15:51:29
INSALLAH KEMAL CELIK BIR HATA EDIP DE DOGUM YERI BILE ANKARA OLAN HAKKINDA HALEN SORUSTURMA YURUTULEN DURMUS ALI ARSLANI ADAY EDIP, RAMAZAN OZENI HARCAMAZ.

AKSUYU SATMAYINDA - 30.09.2013  15:19:01
ARKADAŞLAR KİM NE DER KİM KİME NE YAPAR BİLMEM AMA ŞU BİR GERCEK MESLEĞİ CİĞ KÖFTECİ OLAN Bİ ZAT AKSU DA FUTBOL MAÇLARI ORGANİZE EDİYOR BURAYA KADAR İYİ.GÜZEL PEKİ ORGANİZE ETTİĞİ MACLAR İÇİN TAKIMLARIN SIRTINDAKİ İSME DİKKAT AHMET YAŞAR YAZIYOR PEKİ KİMDİR AHMET YAŞAR ? SİZ HALA AKSULUYU ENAYİMİ SANIYORSUNUZ BÖYLE GİDERSE CİĞKÖFTEYİ ADIYAMANDA ZOR SATARSIN YEGEN SEN BENCE AKSUNUN SECİMİNİ AKSULUYA BIRAK

Yunus Kafaks - 30.09.2013  14:59:06
Kepezde Reşat Bey i bekleyen ülküdaşlarım, büyükşehirde il yönetimini hiçe sayıp, chp ye hizmet eden anlayış size kepezde hizmet edermi acaba? 10 defa sandık başına gitsemde oyum partimindir fakat dolaylıda olsa chp ye oy veremem kimse kusura bakmasın. Bu arada Osman Bey in başbakana şapka çıkarır dediği büyükşehir adayımızada başarılar.

arapsulu gençler - 30.09.2013  13:36:44
böcek adayımızdı.olmadı. böcek nerde biz ordayız. tabii chp hariç

KEPEZ - 30.09.2013  12:19:30
KEPEZE MURAT HOCAYI İSTİYORUZ HALKIN İNSANI HALKIN İÇİNDEN BİRİNİ SAYIN DEVLET BAHÇELİ

MUHTAR - 30.09.2013  09:46:25
KEPEZDE REŞAT OKTAY BEY NEZAMAN AÇIKLANACAK.KEPEZLİ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR.

TAKSILDAR - 30.09.2013  09:42:44
RAMAZAN OZENI BASKAN YAPMASINA YAPARIZ O BIZIM CANIMIZ DA, AHMET YASARI BAŞINDA DEMOKRASININ KILICI, OSMAN CETINI DE AKSU GENEL TAHSILDARI YAPMAYA NIYETIMIZ YOK...:)))

aksuda öpen öpene :) - 30.09.2013  00:27:39
sayın genel başkan bu güne kadar kimseyi alnından öpmedi hemşerim. ama aksuda öpen öpene. birde osman her geleni öpüyor,kendi öpemezse ahmetine öptürüyor.senin kafan karışmış.

Adnan SÖNMEZ - 29.09.2013  23:42:50
Büyükşehirlere genel merkez yöneticileri aday yapılmış, inanılır gibi değil. Bu içinden geçilen süreçte özellikle milletvekilleri Ankarada çalışması gerekirken vatan elden gidiyor denilirken heralde gaflet uykusuna malesef mhp de girmiş gözüküyor. Ya da Mhp içinde işbirlikçiler Devlet Beyi kandırdı mı ne? 2014 hayl 2015 te böylece hayal oldu tutarlılık yok.Vatan elden gidiyor deniyor Ankarada işi başından aşkın olanlar sahaya gülünç


SEÇMEN - 29.09.2013  23:33:04
gitmişken ramazan Ateşin adaylığı da açıklansaydı da aksuda kaos bitseydi

hayret - 29.09.2013  23:20:45
devlet bahçeliyi 30 yıldır tanırım şimdiye kadar birini alnından öptüğünü hiç görmedim. sakın öpen il başkanı osman olmasın :))))

honamlioglu - 29.09.2013  22:23:27
Hayirli olsun Yegenim. adaylik ya senin ya da obur yegenimiz durmus ali arslanin...

aksuluya... - 29.09.2013  22:06:38
sayın bahçeli bugüne kadar hiç kimseyi alnından öpmemiştir. sallayacaksan üsturuplu salla.osman efendinin aksu adayı ramazan özen.karıştırdın galiba.osman alnından öpmüştür.ayrıca osmanın muhteşem ve gizemli büyükşehir adayı kemal çelik imiş.hayırlısı.ama osman efendi sözünde duracakmı acaba?kazanamazsak gideriz demiştide.  

AKSU - 29.09.2013  17:29:36
RAMAZAN ÖZEN AKSU İÇİN KESİNLEŞMİŞ ADAYDIR BUGÜN BAHÇELİ ANLINDAN ÖPÜP GÖREYİM SENİ DEMİŞTİR

Yorum Ekle