• KOÇ
 • BOĞA
 • İKZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK

AK Parti’nin aday adayları belli oldu

AK Parti’nin aday adayları belli oldu AK Parti’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı sayısı 4’e çıktı.
Bu Haber 02.11.2013 09:01:28 Yayynlandı

 
 
 
 Muharrem Certel ve Yaşar Tabur’un ardından İsmail Durukan ve Sami Baysal, son dakikada aday adaylığına müracaat etti. Muratpaşa’da Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Cihan Bulut aday adayı olarak çıkarken Ak Parti’de sürprizi ise Alanya yaptı. Tüm Ak Partili belediye başkanların yeniden aday adayı olduğu partide Alanya Belediye Başkanı Hasan Siphaioğlu aday adaylık için müracaat etmedi. 
 
AK Parti’de belediye başkan adaylıkları için tanınan süre 1 Kasım mesai saatinin bitimi itibariyle doldu. Belediye meclis üyelikleri için başvuru süresi 1 Aralık’a kadar uzatıldı. 
 
 
BÜYÜKŞEHİR’E 4 İSİM
AK Parti’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 4 isim aday adaylık başvurusunda bulundu. Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muharrem Certel, müracaat dosyasının ilk teslim eden isim olurken onu partinin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Yaşar Tabur takip etti. Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığının son dakikacıları İsmail Durukan ve Sami Baysal oldu. 
 
CİHAN BULUT SON DAKİKADA
Muratpaşa’da 3 isim partinin 30 Mart 2014 seçimlerinde belediye başkan adayı olabilmek için başvuruda bulundu. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Cihan Bulut, müracaat süresinin dolmasına saatler kala dosyasını İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan’a teslim etti. 
 
Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi arasında yer alan Yörükoğlu Süt ve Ürünleri’nin Genel Müdürü Bulut, 2009 seçimlerinde partisinden Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı olmuştu. O gün aday adaylık dosyasını eşi Mukaddes Bulut ve dedesi Ali Yörükoğlu’yla birlikte gelerek teslim eden Cihan Bulut, bu kez farklı bir yol tercih etti, ilçe başkanlığına dosyasını tek başına bırakıp ayrıldı. AK Parti Muratpaşa’da Bulut haricinde Fikret Akbaş ve Doruk Soydan da adaylık için müracaat eden isimler oldu.
 
TÜTÜNCÜ’YE TEK RAKİP
AK Parti’nin Kepez’deki belediye başkan aday adaylarını ise İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, mevcut Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Osman Ülker olarak açıkladı. Kepez’de belediye meclisi üyeliği için 85 isim ise aday adaylık dosyasının ilçe başkanlığına teslim etti.
 
KONYAALTI’NA ÜÇ İSİM
Konyaaltı’nda ise üç isim müracaatların son gününde AK Parti Konyaaltı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı. AK Parti’nin Konyaaltı Belediye Başkan aday adayları Cafer Hadimoğlu, Osman Göster, Cengiz Tozlu oldu.
 
ESKİ BAŞKANLAR KARŞI KARŞIYA
Döşemealtı’nda ise 2009 seçimlerinin rakipleri yine karşı karşıya geldi. Aday gösterilmediği için CHP’ye katılan ve belediye başkanı seçilerek eski partisine, AK Parti’ye geri dönenen Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve AK Parti’nin 2009 tercihi Yeşilbayır eski Belediye Başkanı Hasan Akalın aday adayı oldu. 5 ismin aday adaylığını açıkladığı Döşemealtı’nda diğer isimler Mustafa Say ve Kadir Sarı, Cemil Türker oldu.
 
AKSU’YA REKOR TALEP
Aksu ise 8 aday adayıyla rekor kırdı. AK Parti’nin aday adayları arasında iki eski belediye başkanı da var. Aksu’yu oluşturan eski beldelerden Çalkaya’nın eski belediye başkanı Süleyman Yılmaz ve aynı statüde bulunan Yurtpınar eski Belediye Başkanı Ali Akcan 2014’te AK Parti’nin Aksu Belediye Başkan adayı olmak için müracaat eden isimler arasında yer aldı. Aksu’da ayrıca Ferdi Akkaya, Zeki Acun, Emin Bal, Hakkı Coşkun, Halil Şahin, Zeki Koyun da belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan isimler oldu.
 
ALANYA’DA SÜRPRİZ
AK Parti’de aday adaylık sürecinin sürprizi ise Alanya’dan geldi. Antalya’nın AK Partili belediye başkanları Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Tursun, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, İbradı Belediye Başkanı Muharrem Kaya aday adaylık müracaatı yaparken Alanya Belediye Başkanı Hasan Siphaioğlu müracaat etmedi. Alanya’da Mustafa Başak ve Kuddisi Müftüoğlu partinin Alanya Belediye Başkan aday adayları oldu. 
 


Yorumlar
 
YARDIMSEVER - 16.12.2013  21:41:07
ALİ AKÇAN YURTPINAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI ZENGİN VE FAKİR AYIRT ETMEKSİZİN HERKESİN MUTLU VE MUTSUZ GÜNLERİNDE YANINDA OLMUŞTUR.HA ŞU VARKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIĞI DÖNEMLERDE YURTPINARA BELKİ GEREKTİĞİ ŞEYLERİ YAPMAK İSTESEDE YAPAMAMIŞ OLABİLİR ÇÜNKÜ PARASIZ YATIRIM OLMAZ AMA ŞU VARKİ BU DÖNEM AKSULU HALKIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUMDUR HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN SORUN DEĞİL FAKAT AKSULU BİRİ OLARAK BİZİM HALİMİZİ EN YAKIN KÖYLÜMÜZ HEMŞERİMİZ ALİ AKÇAN ANLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ŞUNU UNUTMAYIN KAPISINA KİM VARISA VARSIN HALDEN DERTTEN ANLAYAN VE HER ZAMAN SELAM VERİLİP ALINACAK ÇAYI İÇİLEN BİR DOSTTUR BDP HARİÇ NERDEN ADAY OLURSAN OL YANINDAYIZ DOSTY7BF

bence - 15.12.2013  13:31:29
5 Yıl Önce Yurtpinar belediyesine gittim. Belediyenin önü mucurlu düzensiz bir görüntü.. bilmem gerisini. ..

düşünceli olalım - 02.12.2013  09:53:46
değerl arkadaşlar elimizi kafamıza koyalım düşünelim.şöyle adaylara bakalım. bu hangi parti olursa olsun bence önemi yok. tek önemli olan bize aksuya değer verecek kaliteli donanımlı zeki ve dürüst olan birini seçmemiz hepimiz için hayırlı olur. körü körüne lütfen bu kişi demeyelim. yoksa  ileride körü körüne bağlandığımız insanların zararını hepimiz görürüz. iyi düşünelim  başkan seçerken kişye bakalım.

kadir efe - 11.11.2013  17:22:16
Ali akcan doğruluğu ve dürüstlüğüyle gerekse muhteşem bir insan inşallah aksu yu alır ve hizmet görür aksu


Ramazan - 10.11.2013  09:03:31
akpnin göstredigi adayı destekliyorum adayların hepsi değerli şahsiyetler hayırlısı olsun

ÇALKAYALI - 09.11.2013  16:03:22
AKSUYA TEK YAKIŞAN BABAYİĞİT GARİBAN BABASI BUGÜNE KADAR GARİBANIN YANINDA OLMASIYLA GEREK TAPU SORUNUNU KISMENDE OLSA ÇÖZMESİYLE SÜNNET ŞÖLENLERİYLE ŞEHİT AİLELERİNE DESTEĞİYLE VE DAHA BİRSÜRÜ HİZMETLERİYLE,,,,AKP SEÇİMİ ALMAK İSTİYORSA TEK İSİM SÜLEYMAN YILMAZ

aksulu - 07.11.2013  10:55:24
AKSUDA BAŞKANLIĞA YAKIŞAN BU İŞİ EN İYİ SEKİLDE YAPACAK VE HALKTAN BİRİ OLAN ALİ AKÇAN DIR
İNŞALLAH ALİ BAŞKAN ADAY OLURDA AKSU HİZMET GÖRÜR

07 - 07.11.2013  10:53:20
Ahmet kolsuz arkadaşımız bir kere boşa ve bilmeden konuşuyorsunuz.nurettin tursun başkana haksızılığı yapan akp idi hatta onlarda değil kişilerdi hakkı olana hakkı verilmemişti o kişi başkan seçilmişse chpden bile olsun halkın isteği olmuştur demektir.sende halksın ve halk hiçe sayılmamalıdır.saygılar.


Fikret AKBAŞ - 07.11.2013  09:48:41
Şu an hepsi aday adayı bazı aday adayını öne çıkarmak ne işinize yarayacak anlamıyorum.Öne çıkardığınız arkadaşlar yarın isimleri adaylıkta geçmezse ne olacak.Lütfen Aday adaylarına karşı taraflı olmayalım.

pınalı mahallesi - 04.11.2013  17:07:05
pınarlı mahallesi olarak HAKKI ÇOŞGUN U DESTEKLİYORUZ.

ANTALYALI - 04.11.2013  09:43:18
antalyayı büyük şehir belediyesini bir tek YAŞAR TABUR alabilir gerisi zor MHP,CHP kanadından tek oy alabilecek aday YAŞAR TABUR

Ahmet Kolsuz - 04.11.2013  08:58:02
Döşemealtında oryantal yapan Tursun seçilirse bu millete yazıklar olsun. Adam akp den seçilmeyince chp ye geçip aday olup seçiliyor sonra da akp ye ilhak ediyor. Bu mantığı bana açıklayabilen var mı acaba ? Bu nasıl bir insanlıktır bu nasıl bir siyasi manevradır lütfen biri bana izah etsin

aksulu - 03.11.2013  13:49:04
2 b olaylarında akp nin köylüye ne kadar değer verdiğini gördük buna rağmen akp  aksuda başkan çıkarırsa yazıklar olsun bize

Pınarlı halkı - 03.11.2013  10:52:35
Onu bunu boşverin de AKP nin adayını Aksuda şöyle belirleyelim anket yapılsın kim çıkarsa ankette o olsun         Dostlarım aday olacak arkadaşımızın yurtpınardan Aksudan olması ya da eski yolsuzluk yapan Çalkaya belediye başkanının olması seçimin AKP adına kaybedildiğinin göstergesidir. Ayrıca en fazla seçmen pınarlıda bulunmaktadır.ve aday adaylarının içinde pınarlıda tanınan alnı ak  15 yıldır muhtarlık yapmış ve Aksuya talip olan HAKKI ÇOŞGUN dur . Hakkında tek bir yolsuzluk iddiası varsa buyrun söyleyin. Bu adamı aksunun tüm köylerine yurtpınarına karaözüne tanımayan bir kişi çıkmaz. AKP mahalle temsilcisiyim. Çok güçlü aday pınarlının hepsi destekçin hakkı başkanım durmak yok yola dewam

ali akçan başkanım hayırlı olsun - 02.11.2013  20:14:07
ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARI OLARAK SONUNA KADAR YANINDAYIZ SİZİ SEVEN DOSTLARLA ALLAH YOLUNU ACIK ETSİN DURMAK YOK YOLA DEVAM ALLAH UTANDIRMASIN KIYMETLİ ALİ BAŞKANIM

Hüseyin TURAN huseyinturan07@hotmail.com - 02.11.2013  18:23:11
2004 Yerel Seçimlerine doğru Antalya Ak Parti’de heyecan doruklardadır.
GEÇMİŞTE BU BÖYLE OLMUŞTU,
ŞİMDİ DE FARKLI OLMASA GEREK...

Büyükşehir Belediyesi için aday adayları ilçe teşkilatlarını ziyaret etmekte, kendilerinin nasıl bir partili olduğunu göstermek için şirin görünmekte, yazılı tanıtım broşürleri ile beraber teşkilatların ihtiyaçları için bazı destekler vaat etmekte hatta bunu takdim etmektedirler.

Bir düşünün o zamanın aday adaylarını. Hepsi Antalya’nın yetiştirdiği isimler, İl Başkanı’nın tanıdıklarını araya koyanlar, milletvekillerine kur yapanlar, yoklamalar, anketler vs. vs…

Adayın açıklanmasına daha on gün gibi bir süre var ama her aday adayı kendisini aday olarak görüyor ve gece gündüz ter döküyor.

Bu günlerin birinde saatin akşamdan sonra on birleri geçtiği bir zaman sularında Antalya Havaalanı’na kırmızı renkli bir otomobil ulaşır. Arabayı kullanan kişi ile beraber bir kişi daha vardır araçta.

Az sonra çıkışta, elinde bir küçük çanta olan yolcu belirir. Hemen araçtan dışarıya çıkan iki kişi gelen yolcuya ‘Hoş geldiniz’ der ve yanaktan öpüşülerek içeri buyur edilir.

Yolcu arka sola şoförün arkasına oturur, diğer kişi de onun yanına geçer ve üç kişilik araç Tekirova’ya hareket eder.

Tabii ki konu yerel seçimlerdir ve bilgiler aktarılmaktadır. Gelen yolcu gelişmeleri dinler, bazı sorular sorar ve sonra sakince şu cümle çıkar ağzından.

“Antalya Büyükşehir için Menderes Türel seçildi. Bilgiyi saklayın ama çalışmalarınızı bu yönde yapın”

Tekirova’ya varıldığında yolcu ev sahibi konumundadır. Araçta beraber geldiği iki kişiye çay, kahve ikram eder biraz daha sohbet edilir ve iki kişi ‘Görüşmek dileğiyle’ orada ayrılır.

Araca binildiğinde aracı kullanan diğerine ‘Yahu, daha teamül olacak bizler aday adaylarını oylarımızla belirleyeceğiz zannediyordum’ dediğinde diğeri şu cevabı verir.
‘Heyirlisi Allah’tan. Siyaset böyle bir şey olsa gerek abi, biz en azından teamülde kimi tercih edeceğimizi biliyoruz’

Gülüşürler ve günler geçer, aday belirlenene kadar onlarca aday ter dökmeye ve kendilerinin en iyi olduğunu ispat etmek için para harcamaya devam etmektedirler.

Oysa ‘Menderes Türel Bey’ kurmay heyetini kurarak çalışmaya başlamıştır bile…

gerçekleri yazan adam - 02.11.2013  17:44:22
Sayın A K P li kardeşlerim hayırlı uğurlu olsun Aday adaylıklarınız Muharem CERTEL HOCA YALNIZ A KP ye hiç ömrümde oy vermişmi sorun bu makamlar çok önemlidir Rektör yardımcılığı dönemde bir sözüne şait oldum beni Milletvekilleri arıyor ben onları dikkate almıyorum diyordu şimdi nasıl oluyorda AKP den Aday adaylığı için başvuruyor kusura bakma muharem HOCA Sana ve senin gibilere bu makamları bırakmazlar değerli AKPli kardeşlerim çok iyi hesap yapalım Antalya Büyükşehir belediyesini kazanmak istiyorsak halkın önüne şu iki isimden BİRİNİ SAYIN BAŞBAKANIM LÜTFEN GETİRELİM 1-HAKAN  TÜTÜNCÜ     2-MUSTAFA KÖSE Bu isimlerle gidersek halkın yanına seçimi Allahın izniyle kazanırız.......emeği geçmeyen hak etmeyenlere bu koltuklar yakışmaz ve seçim kazanamazlar

gerçekci - 02.11.2013  15:51:52
srkadaşlar . öncelikle aksunun akparti belediyelicigine ihtiyacı var.8 tane aday adayımız var.aday adaylarımızın içerisinde çok genç arkadaşlarda var.20 yıla damga vurmuş başkanlamızda var.aday adayı abilerimizden en kısa zamanda birlik beraberlik mesajları bekliyoruz.halkımız kimi uygun görürse adayımız olacaktır.ve aonuçta AKSU KAZANACAKTIR.

murat - 02.11.2013  15:17:01
aksu için en uygun başkan süleyman yılmazdır diye düşünüyorum yardım severliğinle tanıyoruz.çalkaya belediye başkanıyken yurtpınara pınarlıya aksuya çok kamyon ve kepçelerini gönderip çalıştırmıştır hiç bir vatandaşa sen aksuda yurtpınarda pınarlıda oturoyorsun deyip geri göndermemiş yardımlarını esirgememiştir.hayırlısı neyse o olsun herkese allah yardımcısı olsun

Çakma dogrucu - 02.11.2013  11:36:07
ali akçan iyi bir insandır kötü bir insandır demem bunu git adamın kendi köyünde akrabalarına sor orda sana anlatırlar bu arada be insafsız aksu da en fazla asfalt yurtpınar da degilmi ali akçan da başkanlık yaptı o neden yapamadı o asfaltı da şimdiki başkan seralarınıza kadar yaptı sen istemiyormuşsun gerçi de ali akçan döneminde hayırsever hiçmi yokmuş hayır yapmak için yada diğer beldelerde hayır için İsa Yıldırımı mı beklemişler isa başkan olmadan hayır yapamayız mı demişler :) kabullen cakma doğrucu zamanında da vardı bu hayırseverler ama nereye çalışmışlar pantolonun cebine işine gelirse anladın gelmezsede anlama zaten keşke İsa YILDIRIM AKP de olsada ortalığı süpürse gitseydi

ebubekir - 02.11.2013  11:23:26
sahsımca aksuya yakısan isim ali akcan kepeze:hakan ile devaam konyaaltı:osman göster zorlar dösemealtı:nureddin baskan insanlıgı ve hizmetleriyle yine yeniden murarpasa:selim erol dürüstlügü ve hizmet anlayısıyla karizmasıyla en güclü aday olmassa cihan bulut bu sefertamam ve büyüksehir:dogru dürüst hakkı hakkaniyeti bilen genc  dinamik bir adam adam gibi adam mustafa köse ...


HASAN - 02.11.2013  09:53:28
yıllardır mhpli kimliği ile ön plana çıkan ve parti aday göstermeyince çark edpdava arkadaslarını satan ve akpye çalısan ali akcan bu sefer akp aday göstermezse hangi partiye çalışacak?

akın - 02.11.2013  09:26:09
Yaşar abur varken gerisi teferruattır Büyükşeirde Yaşar Tabur varsa yola devam

doğrucu - 02.11.2013  09:11:12
Ali Akcan duruşu ile aksuyu hak eden bi aday aksuda aksulu ya ak belediyeciliği anlatabilecek tek isim ayrıca mevcut belediye başkanının şovmenliğine karşı en güzel aday da ALİ  AKCAN olur artık aksuda hayırseverlerin yaptığı okulları ben yaptım diyen hayırseverlerin işlerini kendi yapmış gibi anlatan bi başkan istemiyoruz 180 km asfalt yapmış gelsin yolların halini görsün park yapmış pınarlıdaki parkları bi görsün

Yorum Ekle