• KOÇ
 • BOĞA
 • İKZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK

Muhtar da isyan etti

Muhtar da isyan etti Konuksever Mahallesi Muhtarı Hüseyin Tunç, mahallelerine yapılacak olan AVM hakkında kendilerine hiç söz hakkı tanınmadığını belirterek ‘’ Bu kararı çıkaran meclis üyeleri ne benim ne de mahalle sakinlerinin düşüncelerini aldılar” dedi
Bu Haber 18.11.2013 18:33:48 Yayynlandı

 
MASA BAŞINDA İŞİ BİTİRDİLER
Konuksever mahallesine yapılacak olan AVM konusunda görüş bildiren mahalle muhtarı Hüseyin Tunç ‘’ Bende kararın çıkacağı gün meclis toplantısındaydım. Masa başında işi bitirdiler. Bu AVM’nin büyüklüğü, plan projesi nasıl olacak diye kimse gelip de bize danışmıyor. Bir tanesi de gelsin bu AVM'nin planı, projesi budur desin, bizi bilgilendirsin. Ama bunun gerçek projesini çıkarıp vatandaşa ve bize sorsunlar’’ dedi.
 
HİÇBİR ŞEY BİLMİYORUZ
Konuksever Mahallesi Muhtarı Hüseyin Tunç, sokakları ve parkları bu rant kavgasına heba etmek istemediklerini söyleyerek ‘’ Vatandaş, AVM’nin ne boyutta olacağını, büyüklüğünü ne kadar alan kaplayacağını bilmiyor. AVM için benim parkımı, sokağımı alıyor. Hiç kimse evinin, arsasının tapusundan bir metre heba etmez. Beni bu mahalle muhtarı olarak seçmiş ben onların hakkını korumak zorundayım. Ben parkımı, sokağımı AVM için niye vereyim? Ben burada mahallenin hakkını savunuyorum’’dedi.
 
Serhat KURT-Ecem AĞMA
  


Yorumlar
 
konukseverli esnaf - 21.11.2013  13:42:01
Kızılırmak caddesi üzerinde esnafım. Bizler bu avmnin yapılması bekliyoruz. Bizim ve çevremizdeki iş kollarının hiç biri bu avmnin yapılmasıyla kapısına kilit vurmayacaktır. Bilakis işlerimizin açılacağına inanıyoruz. Mahalledeki esnaf ve yaptığı iş; emlakçı, galerici, çadırcı, gelinlikçi, hırdavatçı, tekel büfesi, simitçi, tüpçü, lokumcu, kuruyemişçi, şok mepaş a101 marketleri, elektrikçi, boyacı, kahvahane, berber, fırın, kasap, pastane vs. Sizce bu işyerlerinden hangileri etkilenecek avm açılmasıyla. En çok etkilenme ihtimali olanlar şok, mepaş ve a101 gibi görünsede konseptleri farklı olduğundan onların bile iş hacimlerinin artacağı aşikardır.
Haa bu yapılacak olan avmnin markantalyaya, özdileğe, terra citye, 5m migrosa, reale zararı olur diyorsanız işte onda haklısınız. :)
Küçük esnaf olarak bu dev avmden korkmuyoruz, diğer büyük avmler düşünsün.

ismail - 20.11.2013  20:45:47
Muhtar bey hakikaten hiç bilgilendirilmemiş bu hususta. Bölgedeki 799 sokak ve çocuk parkı yıkılacak. Lakin 799 sokak evren sitesi tarafında açılacak, çocuk parkıda firmaya ait 795 sokak cephesine tekrardan yapılacak. Mahallesinde yapılacak böylesine bir yatırımı istemeyen muhtarın tutumunu anlamakta hakikaten güçlük çekiyoruz

yapın gitsin - 20.11.2013  18:46:05
konuksevere yakışır yapın

musa - 19.11.2013  16:07:33
avm yapılabilmeye aday iki bölge döşemealtı ve varsak bölgeleridir. amaç çevrenin ekonomik olarak değerlenmesi ve canlandırılması ise bu konuksever mahallesi gibi merkezi bir yer olmamalıdır. umarım büyük sermaye sahipleri ve kent yöneticileri de bu uyarıma kulak verirler.

muluca - 19.11.2013  12:08:38
nedense konuksever mah gelince herkes ayaklanıyor bu kadar avm yapıldı nerdeydiniz yenimi aklınız başınıza geldi yoksa mah sahipsiz olduğu içinmi?bulgede esnaf diyorsunuz gidin bir bakın şuanda olan esnafları avm kimi etkiler çönku hepsi farklı işler yapıyorlar eminimki konuksever mah yerinde baska mah olsaydı çoktan avm falyette geçmişti başta söyledim ya sahipsiz bir mah olduğundandır avm beledyenin dibinde yapılınca neden sesiniz çıkmadı şehrin tap ordasında yapılınca neden mudahale etmediniz sorun gariban mahlesi sahibsiz mahlesi olunca herkes konuşuyor yazıklar olsun

Konukseverli Vatandaş 2 - 19.11.2013  09:53:50
Sayın Konuksever Mahallesi Muhtarı sen işine bak.Mahallenin hayvan pazarı olduğunda pisliğini vatandaşın çekiyor.Senin haberin yok mu Bu durumu gören vatandaş bir daha sana oy verir mi acaba? Sanki sen o mahallede oturmuyorsun? o arsanın üzerinde ne var acaba hizbe bir yeri andırıyor.Şehrin merkezine bu görüntü yakışıyormu sence?  

Konukseverli Vatandaş - 19.11.2013  09:11:29
Merhaba.

Konuksever Mahallesi,şehrin merkezi bir yeri konumundadır.Ama bu boş arsa yüzünden atıl bir durumda bekleyen ve hizbe bir yer görümündedir.Niye acaba bu itiraz eden kişiler Konuksever Mahalesinin gelişmesini ve kalkınmasını istemiyorlar gerçekten anlamıyorum.İtiraz eden kişlere göre, itiraz gerekçeleri konut bölgesi olması ve etrafında küçük esnaf olmasıymış.Acaba diğer büyük alışveriş merkezi yapılırken bu itiraz eden insanlar neredeydiler.Muratpaşa Belediyesi öncelikle kendi binalarının olduğu yerdeki AVMlere baksın.Onlara nasıl izin çıktı acaba.Mesela Terracity,Özdilek,Mark Antalya,Real bu alışveriş merkezlerinin yapıldığı yerler konut bölgesi değil mi? Etrafında küçük esnaf yok mu ? Niye Konuksever Mahallesini gelişmesini istemiyorlar.Madem alışveriş merkezi yapımına karşısınız o zaman spor kompleksi,yeşil alan yada yürüyüş alanı yapın.Boş bir şekilde atıl durumda durmasın.Hayvan pazarı olarak kullanılmasını istemiyorum.Ben bir Konukseverli Vatandaş olarak mahallemin gelişmesini ve kalkınmasını istiyorum.O yüzden Konuksever Mahallesinde yaşayan vatandaşları sağ duyuya davet ediyorum.Gelin mahallemizi hizbelikten kurtaralım,geliştirelim,güzelleştirelim.Mahallemize sahip çıkalım.AVM yapılrsa mahallemiz gelişecek güzelleşecek ve yerlemizin konumu ve değeri artacaktır.
Saygılarımla.

Antalya lıı - 18.11.2013  19:23:47
Ya ben bu işi anlayamıyorum. CHP,Ak Parti ve Mhp istemiyor. Belediye başkanları istemiyor. Meclis üyeleri istemiyor. Millet vekilleri istemediğini şov yaparak gösteriyor. Pek hala kim yapıyor??? Taaa istanbulda bulunan gezi parkı için Antalya mızı yakan yıkanlar nerde? Nerde bu direnen insanlar? Nerde bu çanak çömlek çalanlar? Nerde bu hükümet istifa deyipte belediye başkanı istifaya çağırmayanlar? Nerde bu Hüseyin Turan ?

Yorum Ekle